Farsi  
 

   شنبه 5 آذر 1401

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

     

راهِ طلايي تكواندو؛ از اينچئون 2014 تا ريو 2016

پرونده ايران در هفدهمين دوره بازيهاي آسيايي اينچئون در حالي با كسب 57 مدال و عنوان پنجمي بسته شد كه تيم تكواندو با كسب 4 نشان زرين طلا، 2 نقره و يك برنز موفق ترين تيم كاروان اعزامي اينچئون بود.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو، هفدهمين دوره بازيهاي آسيايي در حالي امروز به پايان رسيد كه 16 رشته ورزشي در بازيهاي آسيايي مدال گرفتند و در اين بين رشته تكواندو با كسب 4 مدال طلا، 2 نقره و يك برنز بهترين عملكرد را در بين رشته هاي ورزشي كاروان ايران داشت.

كشتي آزاد با 4طلا و يك نقره، كاراته با 3طلا و 2 برنز و كشتي فرنگي با 2طلا و 5 برنز از ديگر تيم هاي موفق در اينچئون بودند.

*** تكواندو بهترين در اينچئون

در حاليكه از كره جنوبي به عنوان خاستگاه تكواندو ياد مي شود. طبق نظر كارشناسان تكرار عناوين گذشته تكواندو در بازيهاي آسيايي، دشوار به نظر مي رسيد. اما در عمل اينگونه نشد و هوگوپوشان كشورمان توانستند با شايستگي ركوردي تاريخي از خود بر جاي بگذارند. كسب 4 نشان زرين طلا از 6 فرصت در بخش مردان، عنواني بود كه حتي خوشبين ترين كارشناسان هم آن را دور از دسترس مي ديدند. اما تكواندوكاران كشورمان در مجموع با كسب 4 طلا، 2 نقره و يك برنز عنوان بهترين كاروان ورزش تكواندوي ايران در اينچئون را به خود اختصاص داد.

هدايت تيم مردان در اين رقابتها بر عهده بيژن مقانلو (سرمربي)، مهدي بي‌باك و مهرداد يوسفي (مربي) بود و مينو مداح (سرمربي) و پروانه تهراني (مربي) در كنار تيم بانوان حضور داشتند.

***عاشورزاده جوانترين مدال آور

فرزان عاشورزاده با كسب مدال طلاي وزن 58- كيلوگرم در رشته ورزشي تكواندو، جوانترين ورزشكار طلايي ايران در بازيهاي آسيايي 2014 اينچئون كره جنوبي لقب گرفت. فرزان آذرماه سالجاري 18 ساله مي شود.

***اولين طلاي وزن ششم بعد از 28 سال

تكواندوي ايران كه تاكنون در وزن ششم نتوانسته بود مدال طلايي را بدست آورد. در اين دوره از مسابقات توسط مهدي خدابخشي 23 ساله به نشان زرين طلا دست يافت.

***طلاي 16 سال پيش بي باك بر گردن فرزان

تيم ملي تكواندو پيش از حضور در اينچئون دو طلا را در وزن دوم بدست آورده بود كه يكي از اين طلاييان مهدي بي‌باك بود، كه امروز بعنوان مربي در كنار تيم ملي حضور دارد. فرزان 17 ساله با كسب مدال طلاي وزن 58- كيلوگرم، سومين طلايي تاريخ تكواندو در اين وزن لقب گرفت.

بهنام اسبقي در وزن 68- كيلوگرم و مسعود حجي زواره در وزن 74- كيلوگرم نيز طلاييان تكواندوي ايران در اين دوره از رقابتها بودند كه با شايستگي عنوان قهرماني را به خود اختصاص دادند.

***خداحافظي كاپيتان

يوسف كرمي كاپيتان تيم ملي تكواندو، بعد از اينكه با ناداوري از كسب مدال در اينچئون بازماند، اعلام كرد كه از تيم ملي تكواندو خداحافظي مي كند.

«درود بر هموطنان عزيز، ياران هميشگي ام . اكنون كه زمان وداع از صحنه قهرماني ام فرا رسيده بهترين درودها را نثارتان مي كنم و مانند هميشه مرهون دعاهاي خيرتان بوده و مي‌باشم. در طول پانزده سال حضور در تيم ملي تكواندو به لطف خدا توانستم چهل و پنج مدال را به پيشگاه سبزتان هديه نمايم كه در اين رهگذر با احراز سي و چهار مدال طلا از صحنه هاي جهاني، آسيايي و بين المللي پرچم پرافتخار كشورم را در اقصي نقاط دنيا به اهتزاز در آورده تا همگان به احترام پرچم سه رنگ كشورم به پاخيزند. من خود را هميشه مديون شما دانسته و اميد آن دارم بواسطه عدم دستيابي به مدال در آخرين ميدان مسابقه ‌ام مرا مورد عفو قرار داده و پوزش مرا بپذيريد. براي تيم ملي تكواندو هميشه پيروز كشورم و كادرفني آرزوي موفقيت و سربلندي و براي كليه عزيزانم در فدراسيون تكواندو توفيق روز افزون آرزومندم. خدا يارو نگهدارتان. فرزند كوچك ايران زمين _ يوسف كرمي»

***مرداني و طلاي مسلمي كه از چنگش درآمد

سجاد مردانی نایب قهرمان جهان، که در اولین گام با حریف کره جنوبی (قهرمان جهان) مبارزه کرد، یکی دیگر از ورزشکاران ایران بود که قربانی ناداوری ها شد.

محاسبه نشدن ضربه سه امتیازی او و اخطارهای بی مورد داوری، رقابت وزن 87+ كيلوگرم، را به راند طلایی رساند و کره جنوبی نه تنها به لطف داوری برنده این دیدار شد، بلکه ناکامی روز اول را كه نتوانسته بود مدال طلايي بدست آورد، جبران و بر سکوی قهرمانی سنگین وزنان ايستاد.

در اين بين سيد محمد پولادگر رييس فدراسيون تكواندو، با اعتراض به اتفاقات داوري اين ديدار، خواهان رسيدگي شد اما مسئولين مسابقات با قبول اينكه داوري در اين مبارزه اشتباهاتي داشته است، تغيير نظري را در راي داوران اعمال نكرد و مدال طلاي مسلم ايران در اين وزن به كره جنوبي رسيد.

*** 3 مدال ارزشمند از 5 فرصت

تيم ملي تكواندوي بانوان كشورمان نيز از 5 فرصتي كه در اختيار داشت موفق به كسب 3 مدال رنگارنگ شد.

تكواندوكاران كشورمان كه در 2 وزن راهي فينال شدند علي رغم شايستگي از كسب مدال طلا بازماندند و 2 نشان ارزشمند نقره را توسط فاطمه روحاني و اكرم خدابنده براي كشورمان به ارمغان آوردند.

سوسن حاجي پور نيز موفق به كسب مدال برنز شد اما سمانه شش پري و شكرانه ايزدي از كسب مدال بازماندند.

*** اينچئون پاياني براي آغاز راهي طلايي تا ريو

بازيهاي آسيايي به پابان رسيد اما اين پايان كار براي تكواندوي ايران نخواهد بود، ملي پوشان كشورمان طي هفته‌هاي آتي بايد براي كسب امتياز براي حضور در المپيك 2016 ريو پاي در رقابتهاي سخت و دشوار بگذارند.

كسب سهميه حداكثري المپيك دور از دسترس نيست و تكواندو اين پتانسيل و ظرفيت را دارد كه در المپيك 2016 نيز همچون بازيهاي آسياني اينچئون يكي از موفقترين تيم هاي كاروان باشد.

بي‌ترديد كارشناسان معتقدند؛ اگر ملي پوشان تكواندو براي رسيدن به المپيك ريو به خوبي تدارك شوند، مورد حمايت قرار بگيرند و دغدغه هاي معمول را نداشته باشند، مي توانند نزديكترين ورزشكاران به مدال المپيك باشند و يك نتيجه تاريخي را براي كشور عزيزمان رقم بزنند.

*ياسمن سرخيل

تاريخ  ارسال:شنبه 12 مهر 1393 - 09:48

تعداد بازديد: 1069

کد:7236-1401


 اخبار مرتبط:


» نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند! جمعه 11 مهر 1393 - 13:46
» پرونده تکواندوی ایران با 4طلا، 2نقره و یک برنز بسته شد جمعه 11 مهر 1393 - 13:22
» بیستمین طلای کاروان ایران بر گردن عاشورزاده / فرزان با شایستگی قهرمان شد جمعه 11 مهر 1393 - 13:22
» دومین نشان نقره بانوان به خدابنده رسید جمعه 11 مهر 1393 - 12:49
» مدال ارزشمند نقره بر گردن روحانی جمعه 11 مهر 1393 - 12:30
» درخشش برق طلا بر سینه اسبقی/شانزدهمین طلای کاروان ایران دشت شد پنجشنبه 10 مهر 1393 - 13:10
» خدابخشي با اقتدار، پانزدهمين طلايي كاروان ايران شد چهارشنبه 9 مهر 1393 - 13:01
» نشان زرين وزن پنجم به حجي زواره رسيد سه شنبه 8 مهر 1393 - 13:13
» حاجي پور مدال برنز را به گردن آويخت سه شنبه 8 مهر 1393 - 10:58  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 
 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 

باشگاه ورزشی زنده یادپهلوان احمدقربانی شنبه 19 مهر 1393 | 21:17

مبارک باد این پیروزی،این اقتدار،این غیرت.
انشاء الله درمیادین آینده نیز موفق وپرافتخارباشید.
(فرهادشورج)


پوریا محمدی چهارشنبه 16 مهر 1393 | 23:45

تبریک به مناسبت این افتخار
انشاالله در ریو هم موفق باشیم
خسته نباشی یوسف عزیز


حاجوی دوشنبه 14 مهر 1393 | 22:10

بی نظیرترین پیروزی را بوجود آوردید .درود بر شما و مربیان ارشمند و مسئولین فدراسیون و خانواده های زحمت کش.
آرزوی سلامتی و نشاط و سربلندی برای خانواده تکواندو که خوش درخشیدند.


حسین جعفری .شاهین ویلای ..البرز شنبه 12 مهر 1393 | 22:04

مبارکتان باشد این قهرمانی ....دورد بر کاپیتان سربلند ..یوسف کرمی 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool