Farsi  
 

   شنبه 5 آذر 1401

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

PLAYER 
    Iran

Last Name: Hajipour

Name: Sousan

Birth date: 1990

Gender: W

Weight: -53

Club: National Team

سوسن حاجی پور: تا آخرین لحظه می جنگم و تسلیم نخواهم شد

پس از حضور در دو رقابت جهانی و سه رویداد قاره ای، سوسن حاجی پور حالا جزو باتجربه های تیم ملی تکواندو بحساب می آید، بانوی مازندرانی تکواندو که برغم حریفانی سرسخت و صاحب نام از کره، چین تایپه و تایلند بسیار امیدوار است بهتر از دوره قبل بازهای آسیایی نتیجه بگیرد.

حاجی پور که سال 2011 در جهانی کیونگجو کره جنوبی تا کسب مدال یک گام فاصله داشت، پس از سالها حضور در وزن چهارم با صلاحدید مربیان تیم ملی این بار به یک وزن پایین تر آمده است؛ تغییر وزنی که البته با موفقیت برای او در مسابقات قهرمانی نیروهای مسلح جهان(ماه گذشته در تهران) همراه بود.

وزن سومی تیم ملی بانوان تکواندو اعزامی به بازیهای آسیایی اینچئون پیش از رفتن به کره جنوبی در گفتگو با سایت فدراسیون تکواندو از امیدواری هایش گفت؛ اینکه تا آخرین لحظه برای موفقیت خواهد جنگید و تسلیم نخواهد شد.

*چرا به یکباره تغییر وزن دادی و در وزن 53- کیلوگرم مبارزه می کنی؟
-صلاحدید کادرفنی اینطور بود و من هم تابع نظر کادرفنی هستم. سالها در وزن چهارم مبارزه کردم اما در این دوره کادرفنی تصمیم گرفت در یک وزن پایین تر مبارزه کنم. با توجه به اینکه فیزیک من به وزن سوم نزدیک تر است، خودم هم فکر می کنم مبارزه در این وزن برایم بهتر باشد.

*در مسابقات نظامیان جهان هم در همین وزن مبارزه کردی.
-همین طور است. فکر می کنم محک خوبی برایم بود. که خدا را شکر به مدال نقره رسیدم. فعلا که تغییر وزن برایم خوش یمن بوده، امیدوارم در اینچئون هم موفق عمل کنم و بتوانم توانایی واقعی ام را نشان دهم. مطمئن باشید تا آخرین لحظه می جنگم و تسلیم نمی شوم.
*کم کردن وزن که سخت نبوده؟
-نه، مشکلی نداشتم.

*تو مدال برنز بازیهای آسیایی گوانگجو را در کارنامه داری، البته در وزن چهارم! برای این دوره چه پیش بینی می کنی؟
-تمرینات ما برای حضور در اینچئون بسیار سخت و فشرده بود. خودم که از نظر جسمانی و شرایط روحی - روانی بسیار آماده ام. فکر می کنم همه چیز برای کسب موفقیت در بازیهای آسیایی فراهم شده و من هم تلاش خودم را انجام می دهم تا بهترین نتیجه را بگیرم.

*در این دوره برای حریفانت ناشناس هستی، چون در وزن دیگری به میدان می روی، اینطور نیست؟
-بله دقیقا. جا به جایی وزنی ام باعث شده حریفان شناخت کمتری از من داشته باشند و همین به من کمک می کند.

*کمی از حریفانت بگو.
-تکواندو دیگر مختص به یک کشور نیست. همه سرمایه گذاری کرده اند و برای کسب نتیجه می آیند. ما در این دوره تمرین مشترکی را با هند داشیم و باید بگویم نسبت به گذشته خیلی پیشرفت داشته اند. فکر می کنم در این دوره نسبت به گوانگجو، کارمان سخت تر باشد.

* دیگر تجربه لازم را برای حضور در این رویداد مهم داری. کسی از تو توقع مدال برنز را ندارد! این کارت را دشوار نمی کند؟
-درست است، از حضور در مسابقات مهم قبلی درس های زیادی گرفته ام. در شیاپ چانگ اینچئون، همه آن ها را به یاد خواهم آورد تا بتوانم مدال خوش رنگتری را در این دوره بدست آورم، ضمن اینکه تیم ما واقعا یکدست وهمدل است. همه ما می رویم تا با بهترین نتیجه برگردیم.
دستاورد 3 دوره ای تکواندوی بانوان ایران، در بازیهای آسیایی و در وزن 53- کیلوگرم تنها یک برنز بوده است. طیبه فدایی نژاد در المپیک آسیایی 2002 و زینب حیدری در دوحه قطر از کسب مدال بازماندند اما در گوانگجو چین، سمانه شش پری که در این دوره در وزن چهارم مبارزه می کند؛ توانست به مدال برنز دست یابد.*** مهمترین حریفان سوسن حاجی پور در المپیک هفدهم آسیا

1-جیونگ یون (کره جنوبی)

میزبان هفدهمین دوره بازیهای آسیایی، اگر در این وزن نماینده ای داشته باشد، بی تردید جیونگ یون، طلایی مسابقات قهرمانی آسیایی ازبکستان را راهی این رویداد مهم خواهد کرد. این تکواندوکار 23 ساله برای حضور در رنکینگ المپیکی وزن دوم به دنبال حداکثر امتیاز است و حریف سرسختی برای حاجی پور خواهد بود.

2-یون هوآنگ (چین تایپه)

یکی دیگر از حریفان حاجی پور در شیاپ چانگ اینچئون، نماینده چین تایپه است. این تکواندوکار کم سن و سال که در رنکینگ المپیک وزن دوم، شرایط خوبی دارد در تاشکند ازبکستان مدال نقره را بدست آورد و نماینده کشورمان او را باید یکی از حریفان مهم خود برای کسب سکوی این دوره از بازیها بداند.

3-ساریتا (تایلند)

نایب قهرمانی جهان در سال 2009 و مدال برنز قهرمانی آسیا در سال 2014 در کارنامه این تکواندوکار 24 ساله تایلندی به چشم می خورد. "ساریتا" به واسطه حضور در رقابتهای مختلف تجربیات خوبی را برای خود اندوخته است.

یک ماه پیش نیز در آستانه قزاقستان، جزو 31 تکواندوکار برتر جهان بود و جواز حضور در این رقابتها را بدست آورد اما از کسب مدال بازماند. او نیز یکی دیگر از حریفان حاجی پور در این رقابتها خواهد بود.


 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool