Farsi  
 

   شنبه 5 آذر 1401

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

PLAYER 
    Iran

Last Name: Izadi

Name: Shokraneh

Birth date: 07/ 06/ 1992

Gender: W

Weight: -67

Club: National Team

ايزدي: اينچئون آوردگاه سختي خواهد بود / با مدال بر ميگردم

نماينده ايران در وزن 62- كيلوگرم، شكرانه ايزدي خواهد بود. او تكواندو را از 15 سالگي آغاز كرد و تشويق مربيان و خانواده باعث شد، پس از 3 سال خيلي جدي تر به تكواندو فكر كند.

مدال طلايش در مسابقات كشورهاي اسلامي را دوست دارد و حضور در بازيهاي آسيايي را ميداني براي تجربه نمي داند. ايزدي كه در رقابتهاي جهاني مكزيك نتوانست مدالي را بدست آورد پس از كسب مدال برنز قهرماني آسيا و طلاي ارتش هاي جهان، حالا فقط به طلاي اينچئون فكر مي كند.

گفت و گوي سايت فدراسيون تكواندو، با شكرانه ايزدي را در ادامه خواهيد خواند:

*خيلي دير تكواندو را آغاز كردي، فكرش را مي كردي روزي نماينده ايران در رويدادهاي مهم باشي؟
-زمان اردوي جهاني مكزيك 32 نفر در اردوهاي تيم ملي بوديم. من در همان مقطع اول نمي خواستم ادامه دهم. با خودم مي گفتم چه كسي به من ميدان مي دهد؟ آن هم در شرايطي كه من تجربه حضور در مسابقات بين المللي را ندارم. به فكر بيرون آمدن از اردو هم بودم. اما خانواده ام نگذاشتند و گفتند بايد بجنگي. بعد جزو 16 نفر شدم، باز هم فكر نمي كردم كه بتوانم نفر اعزامي باشم. ما هر 2 هفته يه بار انتخابي ميزديم و از تعداد بازيكنان كم مي شد تا اينكه جزو 4 تكواندوكار اعزامي به مسابقات جهاني شدم! مي خواهم بگويم واقعا فكرش را نمي كردم كه امروز اينجا باشم.

*در جهاني نتيجه نگرفتي اما بعد برنز قهرماني آسيا و طلاي ارتش هاي جهان را كسب كردي، ديگر تجربه كافي براي حضور در بازيهاي آسيايي را داري!
-همين طور است. من براي كسب تجربه به اينچئون نمي روم. در مسابقات جهاني من درس هاي زيادي گرفتم و بعد از آن در مسابقاتي كه حضور داشتم از آن ها استفاده كردم.

*پس به كسب مدال در اينچئون فكر مي كني؟
-بله، آن هم به مدال طلا. مي دانم كار دشواري دارم و هيچ بازيكني نيست كه به مدال اين رقابتها فكر نكند. با توجه به اينكه اين بازيها 40 امتياز براي رنكينگ المپيكي دارد قطعا دشوارتر از 4 سال پيش است اما به هرحال در اين مدت تلاش زيادي را انجام داده ام و مي خواهم مزد زحماتم را بگيرم.

* در اين مدت از تكواندو چه چيزي ياد گرفته اي؟
- در تصميم گيري ها قاطع تر شدم و تلاش براي هدف را ياد گرفته ام.

* هنوز هم بدون استرس مبارزه مي كني؟
-نه، قبلتر آرامش بيشتري داشتم، براي خودم مبارزه مي كردم چون كسي از من توقعي نداشت و كار خودم را انجام مي دادم. اما اكنون همه از من توقع دارند چون تجربياتم بيشتر شده است. استرس بيشتري دارم و بايد از عنوان و جايگاهم در تيم ملي دفاع كنم.

* و در آخر؟
- اميدوارم بتوانم عملكرد خوبي را در اينچئون داشته باشم. هدف من كسب بهترين سكو در اين بازيها است تا بتوانم جواب زحمات كادرفني و عزيزانم را بدهم.

*** مهمترین حریفان شكرانه ايزدي در المپیک هفدهم آسیا

1- يونفي جااو (چين)

در كارنامه ورزشي اين بازيكن، مدال طلاي بازيهاي آسيايي 2010، نايب قهرماني جهان، طلاي گرندپريكس قزاقستان در سال 2014 و طلاي قهرماني آسيا به چشم مي خورد.

"جااو" كه در رنكينگ المپيكي وضعيت بسيار مناسبي دارد، مهمترين و سخت ترين حريف ايزدي در شياپ چانگ اينچئون خواهد بود.

اين بازيكن در فينال بازيهاي آسيايي 2010 مقابل پريسا فرشيدي به برتري رسيد و حالا براي دفاع از عنوان قهرماني خود به المپيك هفدهم آسيا مي آيد.

2- يان ييو (چين تايپه)

ديگر حريف ايزدي در شياپ چانگ اينچئون، طلا و برنز قهرماني آسيا را در اختيار دارد. "يان" چند هفته قبل نيز به مدال برنز گرندپريكس قزاقستان دست يافت و به راحتي از 40 امتياز المپيكي اين بازيها چشم پوشي نخواهد كرد.

3- ساير رقبا

تي ها گيون (ويتنام) نايب قهرمان آسيا در سال 2014 و "وون جي لي" نماينده كشور ميزبان ديگر حريفان شكرانه در بازيهاي آسيايي اينچئون خواهند بود كه نمي شود به راحتي از سد آنها گذشت.


 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool