Farsi  
 

   دوشنبه 7 اسفند 1402

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

PLAYER 
    Iran

Last Name: Rohani

Name: Fatemeh

Birth date: 09/ 04/ 1993

Gender: W

Weight: -73

Club: National Team

روحاني: مدال طلا را كم داريم / براي كسب بهترين نتيجه يه اينچئون مي رويم

نماينده وزن 73- كيلوگرم كشورمان در بخش بانوان، فاطمه روحاني خواهد بود. مدال طلاي قهرماني نوجوانان آسيا و برنز قهرماني آسيايي بزرگسالان و طلاي ارتش هاي جهان از مهمترين عناوين اين بازيكن است. روحاني معتقد است، ديگر زمان آن رسيده كه بانوان هم به مدال طلا برسند و اين عنوان را در اينچئون دور از دسترس نمي بيند.

گفت و گوي سايت فدراسيون تكواندو با فاطمه روحاني را در ادامه خواهيد خواند:

*ديگر زماني تا آغاز مسابقات نمانده، به مرز آمادگي رسيده اي؟
- شرايط خوب است. خدارا شكر از نظر شرايط روحي و رواني خوب هستم و اميدوارم بتوانيم بهترين نتيجه را در بازيهاي آسيايي بدست آوريم.

*تو مسابقات قهرماني آسيايي تاشكند را از دست دادي، فكر مي كردي براي حضور در اينچئون انتخاب شوي؟
- هدف من از ابتدا اينچئون بود. وقتي براي قهرماني آسيا انتخاب نشدم، چيزي را از دست ندادم. تمام تمركز من براي كسب نتيجه در بازيهاي آسيايي 2014 بود.

* پس قطعا براي مدال طلا به اين رويداد مهم مي روي.
-همينطور است. فكر مي كنم ديگر بايد اين بي طلايي تمام شود. بانوان توانايي كسب مدال طلا را دارند و مي دانم در شياپ چانگ اينچئون اين اتفاق مي افتد. ضمن اينكه تيم ما تيم بسيار خوبي است، همدل هستيم و براي كسب بهترين نتيجه عزممان را جزم كرده ايم.

* با تكواندوكاراني كه سابقه حضور در بازيهاي آسيايي را داشتند صحبت كرده اي؟
- بله با شش پري و حاجي پور در خصوص جو مسابقات صحبت مي كنم. اما فكر نمي كنم شرايط بازيها تاثيري در روند كارم داشته باشد. به طور كل بازيكن خونسردي هستم و مي توانم خودم را در زمين مبارزه كنترل كنم، من فقط به هدفم فكر مي كنم.

*تو در آخرين روز رقابتها به مصاف حريفان مي روي. سخت نيست؟
-مبارزه در روز آخر همیشه کار سختی است چراكه همه نگاهها معطوف به تو مي شود اما فکر نمی‌کنم این شرایط، روی من تاثیر منفی بگذارد. من استرس ندارم و می‌روم که طلا بگیرم.

مهمترين حريفان فاطمه روحاني در المپيك هفدهم آسيا

1- فيروزا يرگشوا ( قزاقستان)

دارنده مدال نقره بازيهاي آسيايي گوانگجو، در اين دوره هم نماينده كشور قزاقستان خواهد بود. اين تكواندوكار كه دومين حضور در بازيهاي آسيايي را تجربه مي كند از مهمترين حريفان روحاني در اينچئون خواهد بود.

2- اميدا عبداليوا (ازبكستان)

ديگر حريف روحاني در شياپ چانگ بازيهاي آسيايي 2014 دارنده مدال طلاي قهرماني آسيايي است و همين يكماه پيش هم در المپيك نوجوانان نانجينگ به مدال طلا دست يافت. اين تكواندوكار كه جزو رنكينگ داران المپيكي است، از 40 امتياز بازيهاي آسيايي به راحتي چشم پوشي نخواهد كرد.

3- ريما عبدالكريم (اردن)

نقره و برنز قهرماني آسيا مهمترين عناوين اين تكواندوكار اردني است. "ريما" كه در مسابقات گرندپريكس قزاقستان نتوانست مدالي را كسب كند براي ماندن در رنكينگ المپيكي، نياز به حداكثر اين رقابتها دارد.

4- ناجيا رسول (پاكستان)

اين بازيكن 4 سال پيش و در گوانگجو بر سكوي سوم ايستاد و مدال برنز وزن 73- كيلوگرم را به گردن آويخت. "ناجيا" كه تجربه كاقي براي حضور در اين رقابتها را دارد، قطعا حريف آساني براي روحاني نخواهد بود.

 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool