Farsi  
 

   شنبه 5 آذر 1401

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

PLAYER 
    Iran

Last Name: Alizadeh

Name: Kimia

Birth date: 01/ 07/ 1998

Gender: W

Weight: -62

Club: National Team

عليزاده: انتظارات كارم را سخت كرده است / فقط به طلا فكر مي كنم
جوانترين تكواندوكار ايران در بازيهاي آسيايي اينچئون كره جنوبي، پس از كسب مدال طلاي جهان و المپيك، خيلي زود خودش را به رده سني بزرگسالان تحميل كرد. حالا كيميا عليزاده، تكواندوكار وزن 62- كيلوگرم كشورمان در بازيهاي آسيايي است و مي خواهد در اولين اعزام خود در رده سني بزرگسالان، مدال طلاي المپيك آسيايي اينچئون را ضرب كند.

گفت و گوي سايت فدراسيون تكواندو با تاريخ ساز تكواندوي بانوان را در ادامه خواهيد خواند:

*براي كسب مدال طلا آماده اي؟
-ان شاء الله كه اين اتفاق در اينچئون بيفتد. خدا را شكر تمرينات خوبي داشتيم و همه تيم آماده كسب بهترين نتيجه در اينچئون هستيم. من براي كسب مدال طلا به اينچئون مي روم و اميدوارم تا بازهم بتوانم خوش رنگترين مدال را براي كشورم به ارمغان آورم.

*اين اولين اعزام تو در رده سني بزرگسالان است، چقدر حريفانت را مي شناسي؟
- شناخت كه ندارم اما فيلم مسابقات مهمترين حريفانم را ديده ام. به طور كل حريف و قرعه برايم مهم نيست. اگر كسي مي خواهد به مدال طلا برسد بايد تمام حريفانش را از پيش رو بردارد.

*تكواندوي بانوان چه چيزي كم دارد؟
-من مي گويم خودباوري. وقتي در يك مبارزه نزديك با كره و چين؛ با اختلاف تنها يك امتياز نتيجه واگذار مي شود اين به خودباوري بر مي گردد. خدا را شكر در اين دوره، تيم ما خودباوري خوبي دارد و من مطمئن هستم افتخارات بانوان تكواندوكار ادامه خواهد داشت و به زودي سكوهاي المپيك، جهان و آسيا براي ما مي شود.

* تو در اين 6 ماه 2طلاي ارزشمند المپيك و جهاني نوجوانان را بدست آوردي، كدام يك را بيشتر دوست داري؟
-طلاي المپيك را خيلي دوست دارم. البته طلاي جهاني ام اولين مدال من بود اما خاطرات تلخي از آن رقابتها دارم و متاسفانه در آن مسابقات در كسب سهميه به اشتباه خودم باختم.

* تكواندو چه چيزي را به تو آموخته؟
- درس مهمي كه از تكواندو ياد گرفتم، اين بود كه با توكل و تلاش، مي شود به خواسته ها رسيد. فقط بايد خودمان را باور داشته باشيم.

* حين مبارزه استرس داري؟
- استرس كه هر ورزشكاري دارد. اما در آن لحظه حس حضور خدا باعث مي شود، آرام شوم.

* مي داني همه از تو توقع مدال در بازيهاي آسيايي دارند؟
- همينطور است. انتظارات از من زياد شده و اين برايم خيلي سخت است. اميدوارم شرمنده نشم و بتوانم با خوش رنگترين مدال به ايران بازگردم.

*** مهمترین حریفان كيميا عليزاده در المپیک هفدهم آسیا

1- هوآ ژانگ (چين)

مدال نقره جهاني و 2 طلاي قهرماني آسيا نشان دهنده تجربه بالاي اين بازيكن در شياپ چانگ مبارزه است، اين تكواندوكار كه جزو 31 تكواندوكار برتر رنكينگ المپيكي است. در گرندپريكس چين نيز بر سكوي سوم ايستاد. "ژانگ" كه براي حضور در المپيك 2016 تلاش مي كند، روي 40 امتياز بازيهاي آسيايي و كسب مدال طلا آن حساب ويژه اي را باز كرده است.

2- چيا چوآنگ (چين تايپه)

نايب قهرمان جهان در سال 2013، نماينده چين تايپه در اين رويداد مهم خواهد بود. خردادماه نيز در مسابقات قهرماني آسيا در تاشكند ازبكستان بر سكوي قهرماني وزن 62- كيلوگرم ايستاد و در گرندپريكس چين نيز مقتدرانه مدال طلا را به گردن آويخت. "چوانگ" قطعا يكي از مهمترين حريفان عليزاده در شياپ چانگ اينچئون خواهد بود. تكواندوكاري كه به واسطه حضور در رقابتهاي مختلف تجربيات خوبي را براي خود اندوخته است.

3- ساير رقبا

"اسيارين" تايلندي، "تي فام" ويتنامي و "دابين لي" كره اي از ديگر حريفان عليزاده در اين رويداد مهم خواهند بود.


 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool