Farsi  
 

   دوشنبه 7 اسفند 1402

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


گفت و گو


بی‌باک: 4طلای ارزشمند را در مهد تکواندوی آسیا گرفتیم

ذوالقدری: بهترین نتیجه را گرفتیم

 آرشيو گفت و گو

گزارش


نمره 20 کاروان ایران به تکواندو رسید/کره جنوبی بازهم در بخش مردان جا ماند!

مدال آوران روز پایانی بازيهاي تكواندو

 آرشيو گزارش

تکواندو در بازیهای آسیایی


بازیهای آسیایی – گوانگجو 2010

بازیهای آسیایی – دوحه 2006

بازیهای آسیایی- بوسان 2002

بازیهای آسیایی- تايلند 1998

بازیهای آسیایی-هیروشیما 1994

بازیهای آسیایی – سئول 1986


آمار سايت.

PLAYER 
    Iran

Last Name: Hajizavareh

Name: Masoud

Birth date: 16/ 05/ 1988

Gender: M

Weight: -74

Club: National Team

حجي زواره: تكرار طلاي گوانگجو سخت است اما اميدوارم

نماينده وزن 74- كيلوگرم كشورمان در حالي بليط حضور در بازيهاي آسيايي اينچئون را به نام خود ثبت كرد كه توانست از سد قهرمان دوره قبلي اين رقابتها بگذرد. «عليرضا نصرآزاداني تكواندوكار سرشناسي در آسيا و جهان است. كار سختي برابر او داشتم اما توانستم در مسابقات انتخابي به پيروزي برسم و جواز حضور در اين رقابتها را بدست آورم.»

حجي زواره از راه دشوار اينچئون مي گويد اما اميدوار است كه بتواند طلاي گوانگجو عليرضا نصرآزاداني را تكرار كند. «مي دانم تكرار طلاي بازيهاي آسيايي دوره قبل خيلي سخت است. اما تلاش من، شبانه روزي بوده. اميدوارم بتوانم عملكرد خوبي را در شياپ چانگ داشته باشم و با خوش رنگترين مدال به ايران بازگردم. درست است كه اين اولين سابقه حضورم در بازيهاي آسيايي است اما من هم تجربيات خوبي را دارم و قطعا از اين فرصت بدست آمده نهايت استفاده را مي برم.»

تكواندوكار كرمانشاهي 26 ساله كشورمان طلا و نقره قهرماني آسيا، طلاي ارتش هاي جهان، نقره جام جهاني و طلاي المپيك هنرهاي رزمي را در كارنامه دارد و طبق نظرات كارشناسان يكي از اميدهاي كسب مدال در بازيهاي آسيايي است.

در كارنامه تكواندوي ايران در بازيهاي آسيايي، 2 طلا و يك برنز در وزن پنجم ديده مي شود. اولين مدال اين وزن در سال 1994 توسط فريبرز عسكري بدست آمد، كه رنگ آن طلا بود. 12 سال بعد هادي ساعي در دوحه قطر به مدال برنز رسيد و در حاليكه 16 سال از طلاي ايران در اين وزن مي گذشت، عليرضا نصرآزاداني در 2010 گوانكجو چين توانست مدال عسكري را تكرار كند و از سكوي قهرماني بالا رود.

حالا بايد صبر كرد و ديد؛ مسعود حجي زواره كه در اولين روز رقابتهاي تكواندو بر روي شياپ چانگ مي رود، مي تواند سومين طلاي وزن پنجم ايران در المپيك آسيايي را به نام خود ضرب كند؟

*** مهمترین حریفان مسعود حجي زواره در المپیک هفدهم آسیا

1- نيكيتا رافالوويچ (ازبكستان)
تكواندوكار 22 ساله ازبك در اولين حضور در مسابقات قهرماني آسيايي به قبول شكست برابر عليرضا نصرآزاداني به مدال برنز دست يافت. "رافالوويچ" كه به تازگي به رنكينگ المپيكي ها اضافه شده است در گرندپريكس قزاقستان هم بر روي شياپ چانگ رفت. او براي تداوم حضور در بين 31 تكواندوكار برتر جهان نياز به حداكثر امتياز بازيهاي آسيايي اينچئون دارد.


2- يانگيون سونگ (كره جنوبي)
در حالي كه همه منتظر حضور "چانگ هوو وون" به عنوان نماينده كشور ميزبان در بازيهاي آسيايي بودند، اما كره جنوبي در اين دوره تكواندوكاري 18 ساله را روانه شياپ چانگ خواهد كرد . اين تكواندوكار ناشناخته با 182 سانتي متر قد و به مدد ميزباني براي خلق شگقتي بر روي شياپ چانگ خواهد آمد و حريف آساني براي حجي زواره نخواهد بود.

3- تام دونگ (ويتنام)
نماينده ويتنام، مدال برنز بازيهاي آسيايي 2010 را در كارنامه دارد، "دونگ" تجربيات خوبي را در اين سال ها اندوخته است و براي خوش رنگتر شدن مدالش به اينچئون مي آيد.

3- ساير رقبا
"يراتيف سيلان" از تايلند با 21 سال سن به تازگي از رده سني نوجوانان به بزرگسالان آمده و مدال برنز قهرماني آسيا در سال 2014 را در اختيار دارد، "گوانگساش وانگ" از چين نيز از ديگران حريفان حجي زواره در المپيك آسيايي 2014 خواهند بود.

***نظرات خانواده تكواندو در خصوص مسعود حجي زواره

1- غلامحسن ذوالقدر (سرمربي سابق تيم ملي و مدير سازمان تيم هاي ملي)

بازيكن بسيار سختكوشي است. روحيه جنگندگي بالايي در زمين مبارزه دارد و تجربيات خوبي را در اين مدت بدست آورده است.براي حضور در اينچئون از سد حريفان صاحب نامي گذشت و مطمئنا قدر حضور در اين آوردگاه مهم را مي داند.

2- بيژن مقانلو (دارنده مدال برنز قهرماني جهان و بازيهاي آسيايي و سرمربي تيم ملي تكواندو)

بازيكني كه شكست را دوست ندارد و بسيار تلاشگر و سختكوش است. با انگيزه مبارزه مي كند و هميشه براي كسب بهترين نتيجه تلاش مي كند. در رقابت با عليرضا نصرآزاداني بالاخره به آرزويش رسيد. در گوانگجو با يك تك امتياز نتيجه را به نصر واگذار كرد و عليرضا در آنجا مدال طلا گرفت. در اين دوره همين اتفاق برعكس رخ داد و اميدوارم كه بتواند از مدال طلاي نصرآزاداني در اينچئون دفاع كند.

3- مهدي بي باك ( نايب قهرماني جهان، دارنده مدال طلا و نقره بازيهاي آسيايي و مربي تيم ملي تكواندو)

حجي زواره سالها با توجه به حريفان خوبي كه در اين وزن داشت، نتوانست به حقش برسد. ان شاء الله در اينچئون بتواند به مدال طلا دست پيدا كند و مزد زحماتش را بگيرد.

4- مهرداد يوسفي (مربي بدنساز تيم ملي)

شرايط فيزيكي بسيار خوبي دارد، بازيكن قدرتي است و تجربياتيش به او در شياپ چانگ اينچئون كمك مي كند تا مدال با ارزش اين بازيها را بدست آورد.

5- يوسف كرمي (قهرمان جهان، بازيهاي آسيايي و آسيا، دارنده مدال برنز المپيك آتن و عضو تيم ملي تكواندو)

رقابت نزديكي را با نصرآزاداني داشت و توانست به عنوان نفر اعزامي به بازيهاي آسيايي اين وزن انتخاب شود. اميدوارم در اينچئون بتواند نتيجه سالها تلاشش را بگيرد.

6- عليرضا نصرآزاداني (قهرمان جهان و آسيا، دارنده مدال طلاي بازيهاي آسيايي گوانگجو)

مسعود بازيكن بسيار قدرتي است،. اگر عملكرد واقعي خودش را در زمين مبارزه انجام دهد، مدال طلاي دوره قبل من را تكرار خواهند كرد. كره جنوبي و ازبكستان در اين اوزان خوب هستند اما مسعود توانايي گذشتن از اين نفرات را دارد.

7- وحيد عبداللهي (دارنده مدال طلاي ارتش هاي جهان و نقره قهرماني آسيا)

قد خيلي خوبي براي حضور در اين وزن دارد، از پاي جلوي به خوبي استفاده مي كند و مبارزه را به خيلي خوب اداره مي كند. با تجربياتي كه در اين مدت بدست آورده، يكي از اميدهاي ايران در بازيهاي آسيايي اينچئون است.


 
نماد بازیها
"بارامه"، " کومورو" و "ويچوان" سه پنگوئني هستند که به عنوان نماد بازي‌هاي آسيايي 2014 انتخاب شده اند. اين بازي‌ها در شهر اين چئون کره‌جنوبي برگزار مي شود.

کميته‌ي برگزاري بازي‌هاي آسيايي در جلسه رونمايي اين نماد که در جزاير سانگدو برگزار شد، اعلام کرد: اين سه پنگوئن باد، رقص و نور نام دارند. انتخاب ابن نماد با اين اسامي به دليل تطابق با ورزشگاه اصلي شهر اين‌چئون صورت گرفته که بيشتر رقابت ها را ميزباني خواهد کرد.

کميته‌ي برگزاري اميدوار است، انتخاب اين نماد که يکي از گونه‌هاي کمياب جانوري در سواحل بين دو کشور کره جنوبي و کره شمالي است، به گسترش روابط بين دو کره و برقراري صلح و آشتي بين دو کشور کمک کند.

اين کميته همچنين لوگوي بازي ها را هم معرفي کرد. لوگوي بازي‌هاي آسياي 2014 اين چئون، بال بسيار بزرگي است که حرف A ، حرف اول آسيا در آن ديده مي شود و خورشيدي در بالاي سمت چپ آن قرار دارد که نشان مي دهد آسيايي‌ها دست‌هايشان را بالا برده اند و دست همديگر را گرفته‌اند.


برنامه بازیهاسه شنبه - 8 مهرماه

*وزن74-كيلوگرم: ‌مسعودحجي‌زواره
*وزن87-كيلوگرم: يوسف كرمي
*وزن53-كيلوگرم: سوسن‌حاجي‌پور


چهارشنبه - 9 مهرماه

*وزن80-كيلوگرم: مهدي خدابخشي
*وزن87+كيلوگرم: سجاد مرداني
*وزن57-كيلوگرم: سمانه شش‌پري


پنجشنبه - 10 مهرماه

*وزن68-كيلوگرم: بهنام اسبقي
*وزن67-كيلوگرم: شكرانه ايزدي


جمعه - 11 مهرماه

*وزن73-كيلوگرم: فاطمه روحاني
*وزن58-كيلوگرم: فرزان عاشورزاده
*وزن73+كيلوگرم: اكرم خدابنده


 
  
 Free Page Rank Tool